Vratislav Indra

// freelance fotograf

Kreativní focení v komerční oblasti s cílem na detail i perspektivu daného produktu či služby klienta, to je má specializace. Nerozlišuji mezi nadnárodní společnosti, malou firmou či start-upem. Práci a poctivé řemeslo odvedu za každých okolností.

Každému klientovi a jeho projektu věnuji individuální přípravu – od počáteční komunikace s klientem, až po tzv. domácí přípravu nebo přípravu přímo na místě. Vždy s cílem naslouchat potřebám a požadavkům svého klienta a zároveň s příslibem pro něj přinést přidanou hodnotu, která se odrazí ve výsledku práce a spokojenosti vaší – mého klienta.

Mým osobním projektem a vášní je zcela jistě noční focení. Tmavá kompozice, proudy světla, nejen zapomenuté budovy jsou opomíjenou krásou. Podívejte se na noční fotografie na mém osobním Instagramu @vratislavindra a vneste i do svého projektu kouzlo noční hry.

// kdy a kde fotím

Lokace focení se může pohybovat po celém území České republiky, ale také mimo její hranice. Jako fotograf budu vždy rád objevovat nová místa, která jsou také základní inspirací pro danou fotografii. Časová flexibilita v průběhu nejen pracovní týdne a komunikace v angličtině jsou samozřejmostí.

// kolik to bude stát

// ocenění / awards / honors

 • Moscow International Photo Awards 2019
   - Winner 2th place in Architecture-Industrial category

 • Moscow International Photo Awards 2015
   - Honorable Mention in Architecture-Industrial category
 • Moscow International Photo Awards 2014
   - Winner 3th place in Architecture-Industrial category
 • Moscow International Photo Awards 2014
   - Honorable Mention in Architecture-Industrial category

 

"Tvořím! To je mé hlavní krédo. Kreativním způsobem rád vyprávím příběhy o společnostech, značkách, projektech a vytvářím tak celé vizuální identity. K tomu mi stačí kontakt se zákazníkem, naslouchání jeho potřeb, foťák a sada grafických programů. Kromě kreativy pomáhám svým zákazníkům také s firemním IT anebo řízením projektů, jako je vývoj aplikací a webů. Každý projekt přináší jiné výzvy, což mě motivuje, baví a nabírám díky tomu další bohaté zkušenosti.

Svůj první foťák jsem si pořídil už v roce 2008, touha fotografovat byla silná. Ne zcela nezávazný koníček se postupně prosazoval do mého života natolik, že jsem se stal roku 2017 freelance fotografem na plný úvazek. Dlouholeté zkušenosti s IT a marketingem se pak vedle fotografování přetavily do sféry brandingu."

 

© Vratislav Indra     Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.